Taxi w Ostrowie Wielkopolskim to zazwyczaj lokalna firma, w dużej mierze dostosowana do potrzeb mieszkańców. Taksówka w Ostrowie Wielkopolskim jest komfortową opcją poruszania się po mieście i jego okolicach. Poniżej znajdziesz więcej informacji o korporacjach, usługach i cenach.
Taxi BRAVO | 62 736 70 00 | Ostrów Wielkopolski | pokaż | |
TAXI PLUS | 62 736 60 00 | Ostrów Wielkopolski | pokaż |
Współcześnie Ostrów Wielkopolski uważany jest za miasto posiadające – biorąc pod uwagę jego rozmiary – rozbudowaną sieć taksówkarską. Na rynku działają między innymi następujące firmy i korporacje: Taxi Bravo, Taxi Plus Ostrów Wielkopolski, Taxi Lider Ostrów Wielkopolski, Tanie Taxi Ostrów Wielkopolski, Taxi Elita Ostrów Wielkopolski, Euro Taxi Ostrów Wielkopolski, Taxi Beata Ostrów Wielkopolski, Taxi Gold, Bis. Stowarzyszenie Radio Taxi, Kropek. Nagórski A., Postój Taxi, Klimek Franciszek Taxi.
Najstarsze z wymienionych działają już na rynku ponad 20 lat, powstawały więc po transformacji ustrojowej. Od listopada 2024 roku mieszkańcy Ostrowa mają poza tym możliwość korzystania z aplikacji Uber i Bolt. Jak na miasto liczące niespełna 70 tysięcy mieszkańców wybór taksówek w Ostrowie Wielkopolskim jest naprawdę imponujący i tylko polecić można skorzystanie z naszej porównywarki, by znaleźć ofertę tanie taxi dla siebie.
Historia taksówek w Ostrowie Wielkopolskim na dobre zaczęła się w grudniu 1959 roku, kiedy to otwarto tu Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, na wyposażeniu którego było 5 taksówek marki Warszawa (autobusów jeździło po mieście zaledwie 8, więc taksówki były bardzo oblegane). Rok później pojawiły się 2 pick-upy i taxi w Ostrowie Wielkopolskim świadczyło również usługi przewozów bagażowych (był to Żuk i Warszawa). W 1962 roku taksówek jeździło po mieście już 20, w tym cztery bagażówki. MPGK z czasem coraz bardziej stawiało jednak na autobusy i taksówki zaczęły pełnić marginalną rolę w taborze, wreszcie zrezygnowano z nich całkowicie. Większość aut została wykupiona przez kierowców.
Jeżdżące dziś po mieście taksówki rozpoznamy po obowiązkowych oznaczeniach bocznych (numer boczny, nazwa miasta i jego herb) i tych umieszczonych wewnątrz pojazdu (cennik). Brak oznaczeń jest podstawą do cofnięcia licencji.
Większość firm taxi w Ostrowie Wielkopolskim to przykłady miejscowych przedsiębiorstw, wybór taksówki ma więc także formę wsparcia dla lokalnej gospodarki. Wachlarz ofert jest pomyślany przede wszystkim pod mieszkańców miasta, choć oczywiście dla każdego turysty czy osoby przybywającej w interesach wybór taksówki jest najwygodniejszą i najbardziej komfortową opcją poruszania się po mieście i okolicy.
Wśród przykładowych usług znajdziemy więc drobne zakupy i ich dowóz pod wskazany adres, monitorowany przewóz dzieci, usługi bagażowe, przewóz zwierząt, doręczanie drobnych upominków, dokumentów, uruchomianie pojazdów i podstawową pomoc drogową, transfery lotniskowe (w Ostrowie Wielkopolskim-Michałkowie jest lotnisko, ale wyłącznie cywilne; najbliższy port lotniczy jest we Wrocławiu, kolejny w Poznaniu, to odległość 90-110 kilometrów), wynajem samochodów z kierowcą.
W Ostrowie Wielkopolskim znajdziemy oczywiście postoje taksówek w najważniejszych miejscach miasta, w tym przy dworcu PKP. Dziś większość zamówień taksówek w Ostrowie Wielkopolskim składanych jest drogą telefoniczną, a kilka firma ma także swoje aplikacje, dzięki którym zlecenia są realizowane szybciej i sprawniej (jak brzmi popularny slogan, rezerwacji i zamówienia można dokonać jednym kliknięciem).
Ostrów Wielkopolski wchodzi w skład tak zwanej aglomeracji ostrowsko-kaliskiej, i to z leżącym około 20 kilometrów dalej Kaliszem w dużej mierze powiązany jest ruch turystyczny i ten biznesowy (oprócz tego oczywiście również ze stolicą województwa, Poznaniem). To przy okazji spory ośrodek kulturalny i sportowy.
Miasto posiada prawa miejskie od 1404 roku (nazwa Ostrów to dawne określenie wyspy wśród mokradeł), a wcześniej istniały tu wczesnośredniowieczne grodziska obronne. W 1579 roku miasto zniszczył ogromny pożar – przeżyło go zaledwie... 4 mieszczan! Co ciekawe, w 1711 roku mieszkańcy zrezygnowali z praw miejskich Ostrowa Wielkopolskiego (choć ten stan utrzymał się tylko przez 2 lata).
Miasto uważa się za przyjazne dla turystów. I niewątpliwie jest tutaj co oglądać, choć jednak częściej wybór pada na Kalisz. Wiele osób przyjeżdża do Ostrowa na jednodniowe wypady, w związku z czym zamówienie taksówki w Ostrowie Wielkopolskim jest na pewno dobrym rozwiązaniem.
Do najważniejszych zabytków Ostrowa zalicza się kościół NMP Królowej Polski z XVIII wieku (to najstarszy z zachowanych w całości budynków miasta), ratusz, Nowa Synagoga w stylu mauretańskim, konkatedra św. Stanisława Biskupa (z 55-metrową wieżą postawioną na 200 wbitych w podmokły grunt palach) oraz zespół kamienic z XIX i XX wieku.
Warto podjechać też w kilka miejsc na terenie gminy. Do nich zaliczyć trzeba Sobótkę, jedną z najstarszych miejscowości w Wielkopolsce (jest tam też jeden z najstarszych polskich wiatraków), Lewków z Pałacem Lipskich, Wysocko Wielkie z kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego (tak zwaną Matką Kościołów) czy Gutów z przepięknym pałacem rodziny Mendelsohnów.